Kavacık Perde | Jaluzi Perde | Stor Perde | Ahşap Perde | Japon Perde | Katmanlı Perde | Özel Dikim Perdeler

İçeriğe git

Ana Menü

Japon Perde

Perde Modellerimiz
 
 
 

                
                

                

           Japon Perde

          
Japon perde şu an en çok tercih edilen perde modelidir. Bunun sebebi kullanımın ve yıkanmasının çok kolay olmasıdır. Japon perde çeşitleri tül ve kumaştan yapılabilir. Önemli olan mekanı nasıl dekore ettiğinizdir. Kullandığınız aksesurlarla bir bütünlük sağlaması gerekir.

          
Japon perde çeşitleri büyükçe kumaş panellerinin hareket ettirilmesi ile çalışırlar. Panel perde olarak da adlandırılır. Panellerin geniş olması ki her bir panel 55cm genişliğine kadar varabilir- türlü avantajlar sağlayabilir. Örneğin, temizlik çok daha dar olan jaluzi bantlarına göre hayli kolaydır. Tek bir yöne, iki yöne veya sağa sola hareket ettirilebilir şekilde tasarlanabilir. Panel perde de kumaş olarak her tür kumaş kullanılabilir. Kumaşlar ray üzerine kotex bandıyla yapıştırılır ve temizlik sırasında kolaylıkla çıkarılıp takılabilir. Kumaşın alt kısmına gergin durması için ağırlıklar kullanılır. Biz bunlara lama diyoruz, bunlar perdenin daha gergin ve daha düz durmasını sağlar. Bu ağırlık lamalarını gizlemek için kumaşın etek kısımlarına özel cep dikilir.

        

        Japon perde ya da panel perde sistemi

    
   Minimal çizgilerin hakim olduğu bir dekorasyonda en uygun sistem Japon perde sistemi. İp mekanizması sayesinde perdeleri hareket ettirebildiğiniz gibi motorlu da yaptırabilirsiniz. Bu tip perdeleri koltukların rengiyle uyumlu tül gruplarından veya kalın gölgelik kumaşlardan da yaptırmak mümkün. Evinizin mahremiyetini korumak için altına stor perde seçebilirsiniz.

       Panel perde çeşitleri seçimini yapmadan önce panellerin sağa sola hareketini engelleyecek (radyatör, mermer gibi) herhangi bir engel olmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

       Japon perde çeşitleri panel perdeyi anımsatan bir perde türüdür. Bu sistemde kumaş panel şeklinde muhtelif ebatta hazırlanır, taşıyıcı plakalara cırt tabir ettiğimiz kotexle tutturulur ve tavana montajı yapılır. Perdenin etek kısımlarında perdenin düzgün durmasını sağlayan statik boyalı alüminyum lamalar bulunur. Bu lamalar perdede yuva açılarak katlamalı perde sisteminde olduğu gibi yuvaya geçirilir. Sistem bir ray üzerinde kumaşların sola sağa toplanması veya ortadan ikiye açılır şekilde hareket ettirilerek çalışır. Kartonpiyersiz mekanlarda mekanik aksamın gözükmemesi için alınlık diye tabir ettiğimiz aksesuarlar kullanılabilir. Yıkaması ve kullanımı en rahat perde modellerinden biridir. Japon perde resmi için tıklayınız.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön