Kavacık Perde | Jaluzi Perde | Stor Perde | Ahşap Perde | Japon Perde | Katmanlı Perde | Özel Dikim Perdeler

İçeriğe git

Ana Menü

Dikişsiz Katlamalı Perde

Perde Modellerimiz

          
 
     Dikişsiz
Katlamalı Perde

    Katlamalı perde sistemleri günümüz dekorasyon anlayışında vazgeçilmez unsurlardandır. stor perde kumaşlarını dikişsiz olarak katlamalı perde modeli yapabiliyoruz.katlamalı perde mekanizması, yukarı doğru kat kat toplanarak açılır. katlamalı perde sistemlerinde sosis sistemli katlamalı perde sistemleri kurdelalı katlamalı perde sistemleri orta göbek mekanizma sistemleri gibi bir çok sistemler mevcuttur.toplanma şekillerine göre kademeli katlama veya kademesiz katlama gibi dikim çeşitleriyle tasarımlar yapılabilir.kutulu katlama sistemide özellikle işyerleri evlerde kartonpiyerin olmadığı yerlerde restorant otel ofis gibi mekanlardada kullanılabilir. katlamalı perde sisteminin çalışması; kenarındaki mekanizmaya bağlı zincirin çevirdiği 6 veya 4 köşe milin döndürdüğü makaraların üzerindeki ip makarların üstüne sarılır. makaraların üzerine sarılan ipler daha önce konfeksiyonu yapılmış katlama perdesini etek ucundan yukarıya doğru toplar.
katlamalı perde sisteminin kullanımı çok pratik değildir.özellikle montajdan sonra perdeyi yıkamak isteyen müşteriler mekanizmalı perdeyi satın aldıktan sonra profesyonel yardım almak zorunda kalırlar.katlamalı perde mekanizmasından tül veya kumaşın sökülmesi ve montajı çok pratik değildir.
katlamalı perde sistemlerinde genel olarak 5 adet ara çubuk ve 1 adet etek laması kullanılır. istenirse fazladan ara çubuk verilebilir veya ara çubuksuz da sadece etek lamasıyla da pilise perde sistemi çalışılabilir. Pilise perde sisteminde fazladan makara takılabilir makara sayısıda müşterinin isteğine bağlıdır. İstenirse katlamalı perde sistemlerine motor da takılabilir.

      
Katlamalı perde sistemlerinde yaşanan problemler genelde
makaradan sarkan ipelerin, etek ucunda boy ayarlamasının düzgün yapılmaması sonucu, katlamalı perde sistemi perdeyi eğri toplamasıdır. Bu sorunları yaşadığınızda firmamızdan servis talebinde bulunun.
makara sisteminin ters sarılması sistemin ayarlanmış halini bozacağı için eğri toplar.
katlama perde sisteminin cama yakın montajlanması sonucu alt etek çıtasının pencere kulbuna takılarak etek çıtasındaki kristal şeffaf halkanın kırılmasına sebep olabilir veya zincirin kırılmasına sebep olabilir. 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön